نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت که طبق مصوبه این کمیسیون و در صورت تصویب مجلس دولت طی دو سال آینده باید نسبت به انتقال پایتخت اداری و سیاسی کشور و یا ساماندهی تهران مطالعات لازم را انجام داده و نتیجه را به مجلس اعلام کند.
 
محمدجواد کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کمیسیون شوراها در امور داخلی مجلس طرح انتقال پایتخت را مورد بررسی قرار داد که بعد از بررسی‌ها این طرح با تغییراتی به تصویب رسید با این مضمون که دولت به ایجاد شورایی با حضور وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و مجموعه‌های امنیتی برای مطالعه در موضوع انتقال پایتخت اداری و سیاسی یا ساماندهی تهران ملزم است.
 
وی افزود: در صورت تصویب این طرح در مجلس دولت دو سال فرصت دارد تا کارهای مطالعاتی در حوزه آمایش سرزمینی را انجام دهد و بعد از آن اعلام کند که می‌خواهد پایتخت را جابجا کرده یا اینکه تهران را ساماندهی کند.
 
نماینده مردم کرج یادآور شد: انتقال پایتخت به معنای انتقال پایتخت دیپلماتیک یعنی سفارتخانه‌ها و وزارتخانه‌ها به شهری دیگر است که انتخاب شهر دیگر با دولت است که طبق مطالعه نتیجه را به دست می‌آورد.
 
وی افزود: در این طرح دولت موظف به این طرح شده که دبیر اجرایی آن وزارت کشور است، طرحی که یک ماده واحده با دو تبصره دارد.
 
نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس تاکید کرد: این طرح این امکان را به دولت داده که مطالعات لازم را انجام داده و به این نتیجه برسد که پایتخت دیپلماتیک و اداری را از تهران به جای دیگری منتقل کند یا اینکه تهران را ساماندهی نماید.
 
کولیوند در پایان گفت: بعد از تصویب کلیات و جزییات این طرح گزارش آن به اداره قوانین ارسال شده و بعد از آن جهت قرار گرفتن در دستور به هیات رییسه ارجاع می‌شود.


رپورتاژ
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو
نمایندگی برندها در ایران
نحوه کاشت ابرو و مزایای آن
سامانه جامع مشاغل شهرری
برگزاری دوره های آموزشی حرفه ای توسط رایتک
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
استعلام قیمت لحظه ای کالاهای دیجیتال
فال حافظ

لینک های مفید
افزایش فالوور اینستاگرام | آموزش مجازی | جوش فلزات | تجهیزات تالار | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | فلزیاب |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.