تاريخ : | | نویسنده : salarfun

 

 

ربايش من بازي سياسي عليه ايران بود

 

شهرام اميري در بدو ورود به ايران:

ربايش من بازي سياسي عليه ايران بود/بازجوياني از اسراييل در جلسات بازجويي من حضور داشتند


اسنادی از آمريكا در اختیار دارم که آنها را منتشر خواهم کرد تا مشخص شود که ادعای آنان دروغ است/مي‌خواستند مرا به اسرائيل منتقل كنند/مبادله اميري با سه زنداني آمريكايي در ايران صحت ندارد.

شهرام اميري در رابطه با نحوه ربايشش توسط نيروهاي آمريكايي گفت: 14 ماه پیش من در مدینه و در مقابل هتلم توسط عوامل جاسوسی آمریکا و عربستان به مکانی نامعلوم در عربستان منتقل شدم و سپس با یک فروند هواپیمای نظامی از عربستان به آمریکا برده شدم. در دو ماه نخست که در آمریکا بودم تحت شدیدترین شکنجه‌های روحی و روانی ماموران سازمان اطلاعاتی آمریکا (سیا) بودم؛ هدف اصلی آمریکا یک بازی سیاسی علیه ایران بود.
به گزارش خبرنگار ايلنا، شهرام امیری شهروند ايراني ربوده شده توسط نيروهاي آمريكايي در عربستان، در ساعات نخستين روز پنجشنبه به تهران بازگشت.
وي در بدو ورودش به كشور به تشریح ربوده شدن خود توسط نیروهای آمریکايي و سعودي در يك نشست خبري پرداخت و گفت: تبلیغات منفی گسترده‌ای علیه من طراحی شده و حتي ایالات متحده آمریکا من را تهدید به انتقال به اسرائیل کرده بود.
اميري ادامه داد: از من می‌خواستند که در رسانه‌های گروهی اعلام کنم که به خواست خودم به آمریکا پناهنده شده‌ام و در این فرایند اسناد مهمی به همراه یک لپ‌تاپ که حاوی اسناد محرمانه هسته‌ای است به آمریکا منتقل کرده‌ام.
وي با بيان اين مطلب كه اقدامات آمریکا در راستای خوی خصمانه استکبار است؛ گفت: هر کس ديگري هم که جای من بود حاضر نمی‌شد شرافت خود را فدای خواسته‌های مالی کند.
اين شهروند ايراني ربوده شده توسط آمريكا، با طرح اين سوال كه چرا مقامات ایالت متحده آمریکا با وجود ادعا مبنی بر همکاری‌ام با اين كشور حاضر نشدند وجود من را در آمريكا تایید کنند و یا اینکه به من اجازه دهند با رسانه‌های گروهی مصاحبه کنم؟، متذكر شد: اين افراد می‌گفتند که اگر از خواسته آنان تمکین نکنم من را به اسرائیل تحویل می‌دهند. به نحوی که با حضور من در زندان‌های مخفی اسرائیل اثری از من نخواهد ماند.
اميري از پيشنهاد 50 ميليون دلاري آمريكا به همراه فراهم كردن شرايط ادامه زندگي و ي در يكي از شهرهاي اروپا براي تطميع وي جهت ارائه اطلاعاتي از فعاليت‌ هسته‌اي ايران خبر داد و گفت: از روز اول آمريكايي‌ها براي يك مصاحبه 10 دقيقه‌اي با شبكه خبري ‌‌CNN حاضر بودند به بنده 10 ميليون دلار بدهند كه من نپذيرفتم.
وی همچنین خاطرنشان كرد: بازجویانی از رژیم صهیونیستی در برخی جلسات بازجویی من حضور داشتند و مشخص بود برنامه آمریکا انتقال من به اسرائیل است.
امیری در پاسخ به پرسش ديگري در رابطه با نحوه فرار از دست ماموران امنیتی آمریکا و نیز نحوه انتشار فیلم‌هایش در سایت‌های اینترنتی گفت: این موضوعات به یک معما تبدیل شده و خودآمریکایی‌ها نیز می‌گفتند این موضوع واقعیت ندارد. اما من اسنادی در اختیار دارم که آنها را منتشر خواهم کرد تا مشخص شود که ادعای آنان دروغ است.

**قشقاوي: مبادله اميري با سه زنداني آمريكايي در ايران صحت ندارد
براساس اين گزارش حسن قشقاوي، معاون پارلماني وزير امور خارجه نيز در مراسم استقبال شهرام اميري در مورد شايعاتي كه حاكي ازارتباط رهايي شهرام اميري و مبادله سه كوهنورد آمريكايي بازداشت شده در ايران است، گفت: نه طرف آمريكايي اين‌چنين ادعايي كرده و نه چنين چيزي واقعيت دارد. همه اينها سناريوهايي تبليغاتي است كه همواره مطرح مي‌شود و كاملا بي‌پايه و اساس است. آينده نشان خواهد داد كه چنين چيزي صحت ندارد.
وي با تاكيد بر اين‌كه حقوق اميري توسط دولت و بر اساس تمامي موازين شناخته شده حقوق بين‌الملل مورد پيگيري قرار مي‌گيرد، تصريح كرد: ما تمام تلاش خود را در مورد حقوق تضييع شده و خسارات وارده معنوي و روحي ايشان انجام مي‌دهيم. طبيعي است با توجه به آمادگي نهادهاي ذيربط از اين پس با حضور ايشان اين آمادگي وجود دارد كه پيگيري حقوق ايشان مورد پيگيري كامل قرار گيرد.
معاون پارلماني وزير امور خارجه در پاسخ به سوال ديگري در رابطه با پيگيري‌هاي حقوقي اقدام سازمان‌هاي امنيتي عربستان در ربايش شهرام اميري اظهار داشت: اين مساله بايد مورد بررسي بيشتر قرار گيرد.
وي در مورد اطلاق دانشمند هسته‌اي به شهرام اميري علي‌رغم اظهارات وي مبني بر اينكه فعاليت هسته‌اي نداشته است؛ گفت: بنده زماني سخنگي وزارت خارجه بودم و هيچگاه چنين چيزي نگفتم. سخنگوي بعدي نيز هرگز از ايشان به عنوان يك دانشمند هسته‌اي ياد نكرده است.
در مراسم استقبال از شهرام اميري شهرمند ايراني ربوده شده توسط نيروهاي آمريكايي و سعودي، ملاباشي معاون پژوهشي وزير علوم نيز با تاكيد بر پيگيري حقوق اميري در كليه مجامع ذي‌صلاح جهاني گفت: ما اين گروگان‌گيري را كه مخالف تمام موازين بشري است، براساس حقوقي كه بنا بر كنوانسيون‌هاي جهاني از آن برخورداريم مورد پيگيري قرار مي‌دهيم...../تحلیل:ایلنارپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
جشن عروسی
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
رفع جای جوش صورت با سابسیژن
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
چگونه راننده دینگ شویم؟
روغن خراطین اصل
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
اهواز چت
انجام پایان نامه مدیریت
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.